Kādēļ izvēlēties Latvijā ražotu apģērbu?

Slow fashion jeb “lēnā mode” katru gadu gūst ar vien lielāku cilvēku uzmanību. Vēl vairāk cilvēku sāk pirkt ekskluzīvus, rokām darinātus produktus, jo tas nes nozīmīgus ieguvumus gan pircējiem, gan dabai. 

Kas īsti ir “lēnā mode”? Tās galvenais mērķis ir ieguldīt naudu apģērbā, kas ir ne tikai noderīgs apģērba gabals tavā garderobē, bet arī videi draudzīgs veids, kā iegādāties apģērbu. Lēnajā modē “mazāk ir labāk” – tas ir veids, kā iegādāties labas kvalitātes apģērbu daudz retāk. Labākā lēnās modes iezīme ir tāda, ka pircējs zina, no kurienes drēbes nāk un kā tās tiek ražotas. Ja vēlies nopirkt džemperi, kas kalpos ilgāk par vienu mazgāšanas reizi, tad cenai ir nozīme.

Latvijā ražotās preces ir dārgākas, salīdzinot ar importa precēm, taču ražotāji to skaidro tieši ar mazo pieprasījumu, kas liek pārdot preces par augstāku cenu, lai gūtu vismaz kaut kādu peļņu.

Nodrošinot Latvijā ražotajām precēm pieprasījumu un izveidojoties pastāvīgam pircēju skaitam, preču cenas būtu iespējams samazināt, jo varētu rēķināties ar pietiekoši augstu stabilo pircēju daudzumu. Latvijā ražots apģērbs nereti ir krāšņs, radošs un interesants. Tomēr krāsa, kura uzrunā visvairāk pircējus, ir melna. Ar šo krāsu jābūt uzmanīgiem, jo tieši melnā krāsa ir lielākais izaicinājums – melnas krāsas džemperiem visvieglāk ieraudzīt nepilnības un savelšanās pazīmes. Lēnā mode ir balstīta rūpīgā auduma izvēlē – jāsāk izvēlēties arī labāku audumu, piemēram, kokvilnu, linu, zīdu vai vilnu, taču nebaidies no auduma sastāva, kurā ir elastana vai poliestera piejaukums, jo džemperis kalpos daudz ilgāk un nodarīs mazāk ļaunuma dabai, ja pirksi mazāk! 

Lēnā mode kļūst populārāka arī tāpēc, ka apģērbam piemīt unikāls dizains. Daudzi ražotāji, kas apģērbu darina rokām, neražo viena apģērba gabala neskaitāmas replikas. Un tās var būt veidotas pēc īpaša pasūtījuma.

 Latvijas ražotāji, kuri darina dažāda stila apģērbu, Latvijā paliek ar vien vairāk! Mēs ļoti priecājamies, ka mūsu pulciņam pievienojas jauni, aktīvi un radoši pašmāju ražotāji, kuri domā par savu un klientu nākotni!

 

 

1.GrandFather Hoodies džemperi

Veltot milzīgu uzmanību mazām detaļām, Grandfather Hoodies ražo savus džemperus un kapučjakas ar mērķi sasniegt izcilību. Grandfather Hoodies lielais mērķis ir ražot tādu apģērbu, kurā ikviens jutīsies ērti un silti, tāpēc radīja to ar augsto apkakli un kapuci ar dubulto oderi!

Džemperi ir šūti no īpaši siltas kokvilnas auduma ar pagarinātam piedurknēm. Visiem džemperiem kapucē ir iestrādātas papildus šuves, lai nebūtu ispējams striķus izraut ārā un kapuce veidotu labāku formu tos savelkot!

Audums ir ražots no garām kokvilnas šķiedrām, kas padara to izturīgu pret auduma pūkošanos un džemperis Jums varēs kalpot vairākus gadus, pat gadījumos, ja nebūsiet ievērojuši pareizu kopšanas instrukciju!

2. Peony cepures un galvas lentes

Uzņēmums tika dibināts 1996. gadā un sāka darboties kā šūšanas darbnīca-veikals “ANITA”, sniedzot Latvijas iedzīvotājiem dažāda veidā šūšanas pakalpojumus, galvenokārt apģērbu labošanu. Sākumā šūšanas speciālistu skaits bija neliels, tikai 3 cilvēki, bet pamazām tas pieauga līdz 15, un katrs no tiem ir augstas klases speciālists savā profesijā, jo no pašas dibināšanas, uzņēmuma koncepcija bija sniegt kvalitatīvas, augstas klases, visa veida šūšanas pakalpojumus, izmantojot dažādus nestandarta paņēmienus un tehnoloģijas. 

“LĀČAUSIS” – ir patentēts, ar rokām darināts izstrādājums, Latvijas suvenīrs, lieliska dāvana un spilgts atribūts sporta pasākumiem! Īpaši piemērots Latvijas svētku dienās, tā būs vērtīgā dāvana sev, bērniem, radiem, draugiem, kolēģiem, sadarbības partneriem, kā arī ārzemju viesiem!

Cepures un galvas lentes dizains tika darināts, iedvesmu smeļot no Latvijas kultūras literārdarbiem. Šie literatūras darbi stāsta par Lāčplēsi, vīrieti ar “lāča ausīm” un spēku, kas ir pielīdzināms lāča spēkam.

3. Be-With

“Be-with” ir inovatīvs dzīvesstila produkts, kas radīts Latvijā 2017. gada sākumā un kura ideja balstās zinātnisku pētījumu atklājumos.Tas ir dizaina apģērbs apskāvieniem, kas palīdz uzlabot attiecības un justies tuvākiem.

Visi apģērbi radīti un ražoti Latvijā no dabīgiem materiāliem, kuru pieskāriens ādai ir patīkams. Apģērbos izmantoti tikai ļoti patīkami un ilgtspējīgi audumi: eko-sertificēts bambuss un kokvilnas flīss.  Apģērbi ir testēti gada garumā, tie ir ērti un elpojoši un kad tos uzvelk, negribas vilkt nost!

 

 

4. Z-Wear džemperi un T-krekli

Z-wear piedāvā komfortabla, moderna, no īpaši ērta auduma šūtus un tai pat laikā universāla dizaina džemperus un T-kreklus gan vīriešiem, gan sievietēm.

Zodiaku dizains uz apģērba tiek drukāts, izmantojot sietspiedes tehniku, jo tā nodrošina vislabāko krāsas iesūkšanos audumā, līdz ar to drukas dizains saglabā savu noturību un krāsas intensitāti ilgtermiņā.

 

5. Hele Wear

Hele Wear ir zīmols, kas radies un bāzējas Liepājā. Augot uzņēmumam, auga arī prasības ne tikai pret pašu radīto preci, bet arī pret lielo ražotāju piedāvāto kvalitāti un dizainu.

Hele Wear apģērbs nav rūpnieciski ražots. Katrs izstrādājums – vai tas būtu t-krekls vai svārki – ir roku darbs. Katrs solis, sākot no piegrieztnes konstruēšanas līdz šūšanai un apdrukai, ir roku darbs.

Īpaša uzmanība tiek pievērsta auduma izvēlei. Tam jābūt kvalitatīvam un ilgmūžīgam – lai varat savu iemīļotāko t-kreklu valkāt arī pēc vairākām mazgāšanas reizēm. Tāpat jāpievērš uzmanība arī apdrukai. Tā tiek veikta senajā sietspiedes tehnikā un tiek atzīta kā kvalitatīvākā un ilgtspējīgākā tekstila druka. Katrs zīmējums ir uzņēmuma veidotājas Heliones zīmēts. 

6. Woolig

Woolig ir premium kvalitātes ražotājs, kas izmanto tikai augstākās kvalitātes izejvielas, lai varētu savus klientus iepriecināt ar skaistiem, vienkāršiem un dabai draudzīgiem produktiem.

Čības, kas izgatavotas no augstākās kvalitātes filcētas vilnas, ieskaus jūsu nogurušās un sāpošās kājas. Woolig dabiskajās krāsās veidotās čības apzināti tiek ražotas mazās partijās, lai samazinātu pārpalikumus. Katrs čību pāris tiek izgatavots ar rūpību, pievēršot uzmanību pat vissīkākajām detaļām. Visas čības ir izgatavotas no izturīga materiāla ar elastīgu, ilgnoturīgu zoli, tādēļ tās ilgi kalpos un sagādās Jums prieku ik dienas.

Nav noliktavā

Latvijā ir daudz un dažādi zīmoli un uzņēmumi, kuri velta savu laiku, lai radītu oriģinālu un kvalitatīvu apģērbu un aksesuārus, kas tajos liktu justies ērti ikvienam. 

DiscoverLatvia mērķis ir apvienot visus Latvijas ražotājus vienā vietā, lai katrs no mums varētu apskatīt un iegādāties mūsu pašmāju ražotāju darinātos darbus vieglā un ātrā veidā. 

Rakstā minētās lietas lieliski iederēsies Jūsu garderobē, kā arī būs lieliska dāvana ģimenes locekļiem, kolēģiem vai draugiem