Ražots Latvijā: 10 foršas dāvanas bērniem

Visiem zināms, ka tieši bērni ir tie, kuri ar mirdzošām acīm un lielu prieku vēlas izsaiņot visas savas dāvanas pirmie – gan dzimšanas dienās, gan Ziemassvētkos un citās nozīmīgās svētku dienās! Dāvanu saņemšana mazākajiem sagādā lielu prieku, tāpēc šis process jāpadara pēc iespējas īpašāks!

Bērni ir ļoti dažādi un dāvanu izvēle var būt sarežģīta, tāpēc mēs apkopojām 10 Latvijā ražotas lietas, kuras patiktu dažāda vecuma bērniem!

1. Mīļa un praktiska dāvana gan lieliem, gan maziem –  spilventiņi ar apdruku no Tiny Latvian

Mīkstās rotaļlietas ir būtiska bērnības sastāvdaļa.

Katram no mums bērnībā bijusi kāda mīļmantiņa – lācītis, pelīte, lellīte un daudz citu draugu, kuru nevēlējāmies izlaist no rokām.

Tiny Latvian piedāvā mūsdienīgu versiju agrāk tik iemīļotajām rotaļlietām – dekoratīvos spilventiņus, kas kalpos kā lieliska dāvana raudzībās, būs skaists papildinājums bērnistabai vai kļūs par labāko draugu mazulim. Uz tiem var gan pagulēt, gan ņemt līdzi mašīnā, gan izmantot kā skaistu bērnu istabas dekoru.

Tiny Latvian rada arī lieliskas spilvengultas visiem vecumiem un izmēriem, lai gulētu, zvilnētu, sauļotos, lasītu, skatītos filmas, baudītu kopābūšanas laiku vai vienatnē pabūtu savā “ligzdiņā”. 

2. Dāvana prāta asināšanai – koka spēles no Solid Wood Gifts

Bērnu fantāzijai nav robežu, tāpēc ir jāļauj viņiem pašiem izdomāt savus spēles noteikumus un radīt. 

Solid Wood Gifts ir Latvijas uzņēmums, kas nodarbojas ar koka rotaļlietu un spēļu ražošanu. Viņu mērķis ir parādīt, ka 21. gadsimtā, kad visu nosaka modernās tehnoloģijas, bērniem ir jādod iespēja spēlēties ar reālam lietām, trenējot gan uzmanību, gan pacietību un domāšanu. Bērniem jādod iespēja radīt, fantazēt un eksperimentēt, jo tas palīdzēs kļūt viņiem par labākiem, laimīgākiem un radošākiem pieaugušajiem. 

Koka spēle “Alfrēds stiprinieks un viņa brāļi” lieliski attīsta bērna spēju domāt patstāvīgi un darboties ar rociņām.

 

3. Dāvana aktivitāšu cienītājiem – DipDap koka skrejriteņi no MGS FACTORY

Kustīgs dzīvesvieds bērna attīstībai ir ļoti svarīgs. Jau kopš brīža, kad bērniņš  iemācījies iet un skriet, ir noderīgi trennēt bērna līdzsvaru un prasmi vadīt savu pirmo velosipēdu. 

MGS FACTORY ir ģimenes uzņēmums, kas dibināts 2010.gadā un ražo sava zīmola DIP DAP rotaļlietas tepat Kuldīgā. 

MGS FACTORY radītie DIP DAP, ir ne tikai aizraujoši un attīstību veicinoši bērniem, bet arī videi draudzīgi. Tiem ir arī pārdomāts un estētisks dizains.

Šāda dāvana būs lieliska rotaļlieta, kas piemērota ģimeniskām pastaigām svaigā gaisā!

4. Dāvana minimālisma piekritējiem – koka kluči no Nature King

Koks ir mūsu, latviešu, zelts, tāpēc arī Latvijas ražotāji iemācījušies to prasmīgi pārvērst par mūžīgi kalpojošām lietām, kuras spēs iemīlēt katrs.

Zīmola Nature King radītāji, Elīna un Jānis, abi ir arhitekti, kuri mīl radīt jaunas lietas. Viņi vienmēr ir ticējuši, ka pašu radītas lietas ietver sevī visvairāk mīlestības. Elīna un Jānis radījuši gan bērnu šūpulīšus, gan šūpoles, gan dažādas guļlietas un rotaļlietas bērniem.

“Nature King” preces raksturo 3 vārdi:

  • minimālisms – lai tās iederētos jebkurā mājā
  • pārveidojams – lai tās varātu pielāgot bērniņam, kamēr tas aug
  • dabīgs – materiālos, sekojot senču pamatidejai  

Koka rotaļlietas ir īpaši draudzīgas bērniem, jo nesatur kaitīgas vielas.

50.00

5. Dāvana kārtību mīlošiem vecākiem un radošiem bērniem – galda piederumu ozganizētājs “Suns” no DABA

Bērni ļoti ātri mēdz pievērsties mākslinieciskām aktivitātēm – zīmēt, krāsot, gleznot – taču tas reizēm mājās rada lielu haosu. Daba design radījis skaistus un praktiskus dizaina priekšmetus, kas papildinās katras bērnistabas rakstāmgaldu, tāpēc šī būs lieliska dāvana dažāda vecuma bērniem.

Zīmols DABA tika radīts 2016. gadā, lai radītu augstas kvalitātes dizaina priekšmetus no augstas kvalitātes materiāliem, kuri ilgi kalpotu.

DABAdesign ir likuši uzsvaru uz dabīgu materiālu izmantošanu un vienkāršu, skandināvu stila dizainu, kas ir pamanāms un dabiski iederas mājās un skolas solā.

6. Radoša dāvana dabas bērniem – puķu spiede no Nature King

Interesanta un aizraujoša dāvana bērniem ir puķu un augu spiede, jo tas būs brīnišķīgs veids, kā vairāk laiku pavadīt svaigā gaisā! 

Agrāk herbārijus rudens drēgnajos vakaros varēja taisīt, liekot augus un ziedus starp grāmatu lapām. Ģimenisku pastaigu laikā tika savākti skaistākie ziedi, reizēm ar visām saknītēm, lai vēlāk varētu tos izpētīt un veidot izglītojošus mākslas darbus.

Nature King izveidojis skaistu un praktisku veidu, lai herbāriju veidošanas procesu padarītu interesantāku, vieglāku un precīzāku!

Nosaukums “Nature King” izveidojies no vārdiem “dabas bērns”. Cilvēks, kas ir vienkāršs un patiess pret sevi. Cilvēks, kas sevi savieno ar dabu un ir karalis pats savai dzīvei.

49.0085.00

7. Dāvana kvalitatīvam miedziņam – ekoloģiskā gultas veļa un segas no Meadowme

Kvalitatīvs miedziņš bērniem ir ļoti svarīgs. Mantojuma gultasveļa vai īpašā sedziņa, kura bērnam noderēs gadiem ilgi, būs īstā dāvana raudzībās!

Meadowme izveidojuši ekoloģisko gultas veļu un vilnas sedziņas, kuras  austas no dabīgas, nekrāsotas aitas vilnas. Tās izmērs ir ideāli piemērots zīdaiņa apsegšanai gultiņā, ratos, mašīnas krēsliņā.

Tā ir lietojama gan siltos, gan vēsos apstākļos, jo vilnai piemīt dabīga īpašība regulēt temperatūru un mitrumu un ļaut ādai elpot visā gulēšanas laikā – mazuļa āda būs sausumā un siltumā.

 

8. Ērta un noderīga dāvana – Latvietis/e džemperis no GrandFather Hoodies

Ir skaidrs, ka bērni izaug ļoti ātri, tāpēc būs noderīgi dāvināt bērniem kvalitatīvu un ilgi kalpojošu apģērbu, atvieglojot vecākiem šīs rūpes.

GrandFather Hoodies radījis klasisko Latvietis/e džemperi ar kapuci sadarbībā ar Ritumu Ivanovu!

Radot klasisko džemepri viens no GrandFather Hoodies galvenajiem kritērijiem bija, lai būtu silti, it īpaši kaklam, tāpēc radīja to ar augsto apkakli un kapuci ar dubulto oderi!

Džemperi ir šūti no īpaši siltas kokvilnas auduma ar pagarinātam piedurknēm! Visiem džemperiem kapucē ir iestrādātas papildus šuves, lai nebūtu ispējams striķus izraut ārā un kapuce veidotu labāku formu tos savelkot!

Galvenais, lai apģērbs ir ērts, bērnam viegli uzvelkams un pilda savu funkciju.

9. Dāvana rāpšanās meistariem – Pikleres trijstūris no Ette Tette

Bērni mīl kustēties, rāpties, dauzīties un izzināt jaunas lietas. Ja vēlaties uzdāvināt bērnam noderīgu, dabīgu un attīstību veicinošu dāvanu, Pikleres trijstūris būs tieši laikā.

Ette Tete radītāji novērtē kvalitatīvus koka izstrādājumus. Lai izvairītos no lēto, veikalu plauktos atrodamo plastsmasas risinājumu pirkšanas, pāris nolēma uztaisīt mēbeles saviem bērniem paši.

Kāpšana un rāpšanās spēlē ļoti svarīgu lomu bērna motorisko prasmju un līdzsvara attīstībai. Tieši tādēļ bērniem ir dabīga tieksme uzkāpt visur, kur vien iespējams. Iespēja to pārveidot un modulēt katru dienu citādāk nodrošinās to, ka bērns nezaudēs interesi un rotaļlieta viņu negarlaikos.  

Iespēja brīvi kustēties ir ļoti svarīga veselīgai un dabīgai bērna attīstībai.

10. Dāvana lieliskiem rotaļu vakariem – Koka māja no KATEHAA

Bērniem augot, ar katru dienu mēs redzam viņu acīs vēlmi darboties un izzināt pasauli. Ir jauki atcerēties, kā bērnībā tika taisītas teltis no mājās esošajiem krēsliem, segām un spilveniem, kādēļ gan neuzdāvināt bērniem šo prieku atkal, tikai uzlabotā, mūsdienīgākā versijā?

KateHaa rada aizraujošas rotaļlietas, kuras vēlas izmēģināt ikviens bērns, liels vai mazs, atkal un atkal, tās sniedz lieliski pavadītu laiku, kas ikvienam bērnam rada skaistas atmiņas.

“Kate un Haa ir mūsu vislieliskākie palīgi – tieši viņi ir tie, kuri rod idejas,” sacīja uzņēmuma KATEHAA dibinātāji, viņu vecāki.

KATEHAA izmanto augstākās kvalitātes materiālus, kas ir bērnu droši un dabīgi. Katra rotaļlieta ir roku darbs, tajās ir ieliktas rūpes un sirds siltums.

Reizēm labākās dāvanas saviem tuvajiem var atrast ne tikai lielveikalu plauktos, bet arī pie lieliskajiem pašmāju ražotājiem. DiscoverLatvia internetveikalā atradīsiet daudz un dažādas idejas!

Paldies, ka lasīji, tiekamies nākamajā rakstā!