Uzbur Jāņu nakti ar latviešu darinājumiem!

Uzbur savu ideālo Jāņu nakti kopā ar Latvijā darinātiem produktiem

Jāņi ir latviešu gadskārtas svētki, ko svin vasaras saulgriežu laikā, kad ir visīsākā nakts un visgarākā diena.Tie ir latviešu tautas lielākie un tradīcijām bagātākie svētki, kuros sanāk kopā ģimenes, draugi, paziņas, šos svētkus svin gan mazi bērni, kuri sacenšas savā starpā, kurš pēdējais aizies gulēt, gan jaunieši, kas iemīlējušies un steidz meklēt papardes ziedu, gan pieaugušie, kas malko un bauda rūgto alus garšu, gan sirmgalvji, kas pie ugunskura dalās ar stāstiem un tradīcijām, bet visiem kopēja ir dziesmu dziedāšana un dejošana.

Viena no būtiskākajām Jāņu tradīcijām ir vainagu pīšana.  Sievietēm vainagi tiek pīti no puķēm, bet vīriešiem no ozola lapām. Ticēja, ka no trejdeviņām puķēm un zālēm pīts vainags pasargā no nelaimēm un slimībām. Pie Jāņuzālēm piederēja gandrīz visi lakstaugi, bet īpaši madaras, ņerbules, debestiņas, āboliņš u.c. Gan istabā, gan klētī un kūtī tika liktas meijas un aiz griestu sijām aizbāzti nolauzti ozolu, pīlādžu un liepu zari.

Paspilgtini šo tradīciju, pievienojot Jāņuzāļu rotājumiem arī Latvian Eden lina paklājiņus un dekorus koku lapu formā!

Kad svētku pagalms izrotāts un Jāņu vainags uzpīts, tad pieskaņo tam arī savu svētku tērpu. Esam arī padomājuši par papardes zieda meklētājiem, lai tā meklēšana būtu siltāka un ērtāka. 

Lai pieburtu puisi jāatrod jāņtārpiņš un jāieliek iecerētajam puisim kabatā, tad viņš būrēju iemīlēs. 

Lai Līgo un Jāņu diena būtu lustīgāka un izklaidēm bagātāka, tavās svinībās noteikti būs nepieciešamas rotaļas gan lieliem, gan maziem.

Lai sekotu līdzi savām negulētajām stundām un nenokavētu saullēktu, lieliski funkciju pildīs ar rokām darināti koka pulksteņi. 

Jāņu naktī ap pusnakts laiku jāskatās caur gredzenu ūdens glāzē. Tad varot redzēt līgavaiņa seju.

Viena no svarīgākajām Jāņu tradīcijām ir svētku galda sagatavošana, noformēšana un uzklāšana. Tradicionāli Jāņu galdā liek Jāņu sieru, maizi,  alu un kvasu.

Ai, Jānīti, Pēterīti,

Kam nākat vienu vietu!

Nav vienam siers sasiets,

Otram alus padarīts!

Lai lustīga līgošana!