Saposies Latvijas Svētkiem!

Discover konkurss

Saposies Latvijas svētkiem ar patriotisku apģērbu vai simboliskiem suvenīriem

Jau ierasts, ka novembris Latvijā tiek pavadīts īpašī patriotiskās noskaņās. 18. novembrī atzīmējam Latvijas vēsturē nozīmīgāko notikumu Latvijas Republikas proklamēšanas dienu, savukārt 11. novembrī, Lāčplēša dienā, pieminām Latvijas brīvības cīņās kritušos varoņus.

 

Discover Latvia Tev ir sagatavojis izlasi ar pašmāju ražotāju produktiem, kas noderēs gatavojoties Latvijas patriotiskākajam mēnesim, kā arī valsts nozīmīgāko svētku svinēšanai.

Patriotiski džemperi no Grandfather Hoodies

Orģinālie Latvietis/e džemperi ar kapuci sadarbībā ar zīmola radītāju mākslinieku Ritumu Ivanovu!

Džemperi ir šūti no īpaši siltas kokvilnas auduma ar pagarinātam piedurknēm, augsto apkakli un kapuci ar dubulto oderi. Visiem džemperiem kapucē ir iestrādātas papildus šuves, lai nebūtu iespējams striķus izraut ārā un kapuce veidotu labāku formu tos savelkot!

Praktiskas un simboliskas Latvijas svētku dāvanas

Fakti

Lāčplēša diena ir kopš 1920. gada 11. novembra rīkota Lāčplēša Kara ordeņa svētku un pasniegšanas diena, kas vēlāk kļuvusi par visu Latvijas brīvības cīņās kritušo varoņu piemiņas dienu. Viena no pazīstamākajām Lāčplēša dienas tradīcijām, kas aizsākusies 1988. gadā, ir svecīšu aizdedzināšana pie Rīgas pils mūra 11. novembra krastmalā.

Latvijas Republikas proklamēšanas diena ir Latvijas neatkarības pasludināšanas atzīmēšanas diena, kas tiek svinēta 18. novembrī. Tā ir valsts brīvdiena.
1918. gadā šajā dienā Latvijas Tautas padome pašreizējā Latvijas Nacionālā teātra ēkā paziņoja, ka suverēnā valsts vara Latvijā ir pārgājusi tās rokās un griezās pie Latvijas pilsoņiem ar uzsaukumu, kurā pasludināja, ka Latvija ir patstāvīga, neatkarīga un demokrātiska republika un to vada Latvijas Pagaidu valdība.