Lins un tā pārsteidzošās īpašības

Lins ir 100% dabīgs audums, kura labvēlīgā ietekme uz cilvēka organismu un veselību ir zinātniski pierādīta!

 

Lina audumu iegūst: No lina auga ziedu pogaļām iegūst sēklas, no kurām taisa eļļu. Lina stiebrs ir ciets un nevajadzīgs, tādēļ tas netiek izmantots un to aizmet, taču lina stiebra garoza tiek pārstrādāta un tiek iegūtas linā šķiedras, kas pēc tam tiek izmantotas auduma izgatavošanā.

Linam piemīt:

Antibakteriālās īpašība:

Lins ir dabīgs audums un lina šķiedrām piemīt ir antiseptiskas un  antibakteriālas īpašības. Tās regulē nevēlamu  baktēriju, vīrusu, dažādu sēnīšu klātbūtni  vidē. Kā arī lins neitralizē kaitīgos toksīnus, kurus organisms izdala caur ādu, novērš arī nepatīkamo sviedru aromātu.

Termoregulācijas īpašība:

Linam piemīt augsta gaisa caurlaidība, (tas ir ļoti elpojošs) un teicamas siltuma vadītspējas īpašības. Lina siltuma vadītspēja ir piecas reizes lielāks kā vilnai un 19 reizes lielāka salīdzinot ar zīdu. Lins lieliski aukstumā silda, bet karstumā atvēsina.

Mitruma regulācijas īpašība:

Kā sauss, tā arī mitrs lins regulē, uztur vajadzīgo ķermeņa temperatūru, vienlaicīgi novēršot ādas iekaisumus un kairinājumus.

Antialerģiskās īpašība:

Lina izstrādājumi neizraisa alerģiju un ir ieteicams cilvēkiem ar jūtīgu ādu.

Antistatiskā īpašība:

Lina audums neuzkrāj statisko elektrību. Pat neliels lina daudzums auduma sastāvā var samazināt auduma statiskumu.

Saules radiācijas aizturēšanas īpašība:

Lins spēj sniegt būtisku ultravioletā (UV) saules starojuma (radiācijas) aizsardzību un samazina gamma starojumu gandrīz uz pusi.

Lins ir ļoti izturīgs:

Lina audums ir ļoti izturīgs un ir spējīgi izturēt lielas slodzes un kalpot ļoti ilgi.