10 iemesli, kādēļ atbalstīt Latvijas ražotājus un pirkt Latvijas preces

atbalsti vietējos ražotājus

Mazie uzņēmumi un individuālie ražotāji ir viens no Latvijas izaugsmes stūrakmeņiem, un mums visiem kopā, atbalstot šos uzņēmējus, ir iespēja celt Latvijas lepnumu! Atbalstot vietējos ražotājus, Jūs palīdzat vietējai ekonomikai plaukt, un naudas plūsma no lielo koorporāciju sapulču telpām paliek te pat Latvijā, kur ir tās īstā vieta. Šajā rakstā atradīsiet desmit iemeslus, kādēļ atbalstot vietējos ražotājus, pērkot viņu produkciju, būs labums gan Jums, gan visai Latvijai.

Pozitīva ietekme uz Latvijas ekonomiku

Vietējie uzņēmumi ir mūsu ekonomikas mugurkauls, un iepirkšanās pie vietējiem uzņēmējiem, ir labāka nekā iepirkšanās pie lielām ārzemju veikalu ķēdēm. Spēcīga vietējo ražotāju produktu pirkšana un izmantošana ir pamats ilgstspējīgai un stabilai vietējai ekonomikai. Pētījumos ir pierādīts, ka iztērējot 10 eiro vietējo īpašnieku veikalā, papildus 50 centi nonāks atpakaļ vietējā ekonomikā.

Papildus tam, pētījumos Amerikā ir atklāts, ka no katriem 100 iztērētajiem dolāriem pie vietējiem uzņēmējiem, 68 dolāri nonāk atpakaļ vietējā ekonomikā, salīdzinot ar 48 dolāriem, ja iepērkaties pie lielajiem ķēžu lielveikaliem. Veikalu īpašnieki, kuriem Jūs dodat savu naudu, pērkot no vietējiem uzņēmējiem, ir tie paši cilvēki, kuri vakarā apmeklē vietējo bāru vai kafejnīcu, šādā veidā saglabājot naudu vietējā cirkulācijā, kas palīdz vietējai komūnai uzplaukt.

Ļauj izveidot jaunas darba vietas

Iepērkoties pie Latvijas produktu ražotājiem, Jūs palīdzat izveidot jaunas darba vietas. Vai Jūs zinājāt, ka mazie, vietējie biznesi ir lielākais darba vietu sniedzējs Latvijā? Dažreiz mazie, vietējie uzņēmumi būs gatavi maksāt vairāk, nekā lielajās korporācijās, jo viņiem ļoti svarīga ir darba kvalitāte un precizitāte.

Atbalsts vietējiem uzņēmējiem

Pērkot no vietējiem uzņēmējiem, Jūs atbalstāt cilvēkus, kas ir radījuši lieliskus produktus tepat Latvijā. Šie cilvēki ir spējuši izveidot tādus produktus, kas ir nesuši Latvijas vārdu visā pasaulē. Katrs nopirktais produkts palīdz vietējiem uzņēmējiem attīstīties, uzlabot savu produkciju un iespējams, pat izveidot jaunu darba vietu. Vai redzat, cik daudz pozitīvu lietu notiek, izvēloties vietējo ražotāju produktus?

Labāka iepirkšanās pieredze

Iepirkšanās pie vietējiem ražotājiem un veikaliem ir arī daudz patīkamāka, nekā spiešanās cauri cilvēku jūrai lielveikalos un produktu meklēšana pārbāztajos plauktos. Jums pie mājām noteikti ir kāds jauks veikaliņš, kurā var iegādāties visus nepieciešamos produktus. Aiziet ar kājām līdz veikalam būs daudz ātrāk un ērtāk, nekā riņķot apkārt lielveikala piecstāvu stāvvietai, meklējot vietu, kur novietot auto. Iepirkšanās pie vietējiem uzņēmumiem nodrošina arī labāku iepirkšanās pieredzi. Vietējos veikalos parasti ir atrodami tādi produkti, kādus cilvēki pieprasa, nevis televīzijā katru pusstundu redzamie produkti, kuru reklāmām parasti arī lielākā daļa uzķeras. Lielisku iepirkšanās pieredzi piedāvā arī zobu balināšanas veikals SmaidaFabrika.lv

DiscoverLatvia.eu – tikai Latvijā ražotas preces

Labāka apkalpošanas kvalitāte

Vietējo veikalu īpašnieki un vietējie ražotāji nodrošina daudz labāku apkalpošanas kvalitāti, jo viņi ir degsmes pilni attīstīt savu mazo biznesu un viņiem tiešām rūp klientu apmierinātība. Vietējo veikalu īpašnieki ir daudz pretimnākošāki, ja uz spēles ir likta klientu apmierinātība. Piemēram, ja pasūtījumi būs kaudzēm, bet Jūs uz rītdienu būsiet pasūtījuši kāzu torti, tad kulinārs noteikti strādās virsstundas, lai Jūsu pasūtījumu izpildītu. Un vietējais miesnieks Jums atdos pēdējos trīs cīsiņus, lai tie nesabojātos, iepriecinot Jūs.

Vietējo ražotāju veikali ir radošāki un preces unikālākas

Vietējo, uz ielas atrodamo veikalu ar rokām darinātajos plauktos, Jūs noteikti atradīsiet ne vienu vien rotaslietu, par kuru teiksiet: “Kur Jūs dabūjāt šo?”, un vēl daudzus citus interesantus produktus, kurus nevar atrast nekur citur. Tā vietā, lai vietējie biznesi sacenstos viens ar otru, tie mēģina atrast savu nišu un veido savu unikālo identitāti, izvēloties produktus, ko pārdot pēc pašu personīgajām interesēm, nevis tirgo vispasaules hītus. Tas padara šos mazos uz ielas atrodamos veikalus, kā arī interneta veikalus ,par ideālu vietu, kur atrast īpašas dāvanas saviem tuvajiem.

Mazo uzņēmumu īpašnieki palīdz veidot kopienas identitāti

Kopienas var veidoties ap atsevišķiem veikaliem vai uzņēmumiem, kā arī šo uzņēmējdarbību vadītājiem. Centrālā iela, uz kuras atrodas vairāki mazie veikaliņi, ir lieliska vieta, lai satiktu un komunicētu ar vietējo kopienu. Vietējās kafejnīcas, radošās darbnīcas vai grāmatu veikali ir tie, kas veido dažādus pasākumus, piemēram, koncertus, grāmatu klubiņus, zīmēšanas pulciņus u.c. Šāda veida pasākumi bieži vien palīdz celt kopienas garu un identitāti. Šo mazo biznesu ideju īpašnieki bieži vien iesaistās arī dažādos citos pasākumos, piemēram, vietējā bērnu futbola kluba trenere vai labdarības pasākumu organizatori. Tātad, atbalstot vietējos uzņēmumus, Jūs atbalstāt arī savus draugus un kaimiņus.

Vietējie uzņēmumi sniedz lielāku atbalstu labdarībai un vietējai kopienai

Pērkot no vietējiem uzņēmējiem, Jūs arī netieši atbalstāt savu kopienu, jo ir zināms, ka vietējie uzņēmumi ir daudz dāsnāki, ja runa iet par vietējo pasākumu un labdarības projektu atbalstīšanu. Pētījumos ir atklāts, ka bezpeļņas organizācijas ziedojumos saņem par 250% vairāk līdzekļus no mazajiem uzņēmumiem nekā no lielajām kompānijām. Vietējie uzņēmumi bieži vien iesaistās savas pilsētas pasākumu atbalstīšanā, jo viņiem, tā pat kā Jums, rūp savas dzīvesvietas izaugsme un attīstība.

Dabai draudzīgāka, ētiskāka izvēle

Ir pierādīts, ka iepierkšanās pie vietējiem uzņēmumiem ir videi draudzīgāks variants par iepirkšanos pie lielajām korporācijām. Mazie uzņēmēji parasti visus izejmateriālus iegūst uz vietas, kā arī iepakojumā izmanto mazāk videi kaitīgus materiālus nekā lielie uzņēmumi. Tas palīdz samazināt negatīvo ietekmi uz dabu, samazināt transporta izmaksas un tā radīto piesārņojumu, kā arī mazāk atkritumu nonāk atkritumu pārstrādes vietās. Mazie veikaliņi parasti arī ir vieglāk pieejami pilsētniekiem, jo uz tiem var aiziet ar kājām vai arī aizbraukt ar sabiedrisko transportu, turpretīm, lielie veikali parasti tiek celti ārpus pilsētas centra un uz tiem ir jābrauc ar automašīnu. Tas nozīmē, ka iepērkoties pie vietējiem uzņēmējiem, Jūs varat sniegt savu ieguldījumu dabas saudzēšanā.

Tas ir jautri!

Iepirkties pie vietējiem ražotājiem un veikaliem pilsētas centrā ir daudz jautrāk nekā staigāt pa milzīgajiem lielveikaliem. Iepierkšanās pie vietējiem uzņēmumiem sniedz iespēju satikties un aprunāties ar veikalu darbiniekiem, kā arī satikt draugus vai ģimenes locekļus, tādējādi vietējo uzņēmēju atbalstīšana var izvērsties par īstu piedzīvojumu, ne tikai par ātru veikala apmeklējumu.