Kā koka rotaļlietas veicina bērna attīstību

Kāpēc izvēlēties koka rotaļlietas?

Ir pierādīts, ka kokam piemīt tādas īpašības, kas labvēlīgi ietekmē cilvēka pašsajūtu un veselību. Saviem bērniem vēlamies sniegt tikai to pašu labāko, tāpēc ir svarīgi veidot vidi, kas veicina attīstību. Plastmasas rotaļlietas mēdz būt veidotas tikai vienam vai dažiem mērķiem, un ne reti ir aprīkotas ar elektriskām gaismiņām vai rada dažādas skaņas, tas rada ne pārāk labvēlīgu vidi bērna attīstības veicināšanai. Toties koka rotaļlietas, lai gan daudz vienkāršākas, var tikt izmantotas daudz dažādos veidos un rosina bērna iztēli un radošumu.

Kā jau tika minēts, koka rotaļlietas salīdzinājumā ar plastmasas, veicina izziņas un rotaļāšanās prasmes, jo spēlēšanās procesā bērnam ir pašam jādomā un jāliek lietā fantāzija. Liela daļa koka rotaļlietu ir veidotas pavisam vienkāršas: kā klucīši, bumbiņas, rombi un citas formas. Šis dod vaļu bērna iztēlei, var tikt būvētas mājas, torņi vai izdomātas jebkāda cita veida rotaļas. Ja spēļmantai nav viena konkrēta mērķa, tad tas iedrošina bērnu domāt plašāk.

Koks ir izturīgs materiāls, kas ir noderīgi, ņemot vērā, ka bērni dažkārt izturās ļoti nesaudzīgi pret savām rotaļlietām.  Koka rotaļlietas ir drošas un izturīgas. Nav jāuztraucas, ka kaut kas tiks salauzts vai atdalīsies kāds ass vai mazs gabaliņš. Sirdsmieru dod arī apziņa, ka koka spēļmantas, nav piesūcinātas ar nezināmām, ķīmiskām vielām, kas nelabvēlīgi ietekmētu pašu un bērnu veselību.

Ja rotaļlieta taisa skaņas un trokšņus, tad tas ir gana interesanti, lai bērnam nebūtu vajadzība meklēt rotaļubiedrus. Koka rotaļlietas rosina bērnu iesaistīt rotaļās arī citus, un tas veicina viņa sociālo prasmju attīstību. Ja mājās ir vairāki bērni, tad ar koka rotaļlietām var spēlēties vairāki vienlaicīgi. Ja rotaļlietai nav viens specifisks mērķis, tad bērni, savā starpā vai ar pieaugušajiem, var izdomāt paši savas spēles un rotaļas. Iztēlei nav robežu.

Koka mantas un rotaļlietas ir smagākas par plastmasas, tāpēc bērnam ir jāpieliek vairāk spēka, lai tās paceltu un tas attīsta sīko motoriku.

Attīstīta sīkā motorika veicina runas attīstību, redzes un kustību atmiņu, domāšanas un uzmanības koncentrēšanas prasmes. Kā arī veicina patstāvību, ir vieglāk aizpogāt pogas un sašņorēt kurpju auklas, un ir vieglāk apgūt rakstītprasmi. Ja bērna sīkā motorika nav attīstīta, tad šīs vienkāršās nodarbes kļūst par mokām.

Ilgmūžība ir viena no labākajām koka rotaļlietu īpašībām. Tās netiek nolietotas dažu mēnešu laikā un būs tik pat aizraujošas arī bērniem pēc vairākām paaudzēm. īpaši noderīgi ir izvēlēties spēles, kas ir interesantas gan lieliem, gan maziem.

Kā arī tām ir daudz labāka ietekme uz vidi, pat, ja pēc bērna izaugšanas tās tiks izmestas atkritumos, tas neietekmēs vidi negatīvā veidā.

44.9054.90
49.0085.00