Džemperis, pulovers vai hudijs?

Džemperis, pulovers vai hudijs?

Džemperis /no angļu val. Jumper – lēcējs/ ir adīts vai no trikotāžas šūts apģērba gabals bez pogām un apkakles, kas uzvelkams pāri galvai. Pulovers pēc definīcijas ir tas pats brīvi krītošs vai piegulošs džemperis, bet ar V veida kakla izgriezumu. Hudijs /no angļu val. Hoodie no hood – kapuce/ ir džemperis vai pulovers ar kapuci un apjomīgu kabatu no mīkstas kokvilnas trikotāžas vai flīsa.

Tieši hudijs sava ērtuma un praktiskuma dēļ ir iekarojis krietnu popularitāti cilvēku vidū ikdienas lietošanā. Lai saprastu kāpēc nesaka vienkārši džemperis ar kapuci, bet hudijs, ir jāsaprot dažas atšķirības. Hudijam priekšpusē ir uzšūta kabata (ko sauc arī par ķengurkabatu, jo skaidri ir redzama nepārprotama līdzība ar iepriekšminēto dzīvnieku) un kapuce. Parastajiem džemperiem parasti nav ne kabatu, ne kapuces. Hudijs ir silts un ērts, veidots brīvā piegriezumā, bez aizdares, ar paaugstinātu apkakli un bieži vien ar pagarinātu aizmugurējos daļu. Īpašais piegriezums prasmīgi slēpj auguma nepilnības. Audums, no kura pašūts hudijs, parasti ir mīksts, ērts un ķermenim patīkams. Bez tam šo apģērbu radītāji to parasti cenšas „izgreznot” ar jautrām apdrukām, saukļiem un zīmējumiem

Vēsturiski pirmssākumos hudijs ir bijis sportistu iecienīts apģerbs, jo sporta treneri parasti iesaka trenējoties valkāt divas apģērba kārtaas, tātad hudiju var vilkt virs sporta krekla, piemēram, nodarbojoties ar skriešanu. Kapuce pasargās galvu gan no auksta vēja, gan no karstas saules. Trikotāžas vai kokvilnas audums, no kura pašūts hudijs, lieliski novada lieko mitrumu un siltumu.

Hudijs zināmu laiku ir bijis obligāta hipiju un savādāk domājošo cilvēku, gandrīz neatņemama imidža sastāvdaļa. Nedaudz filosofiski var teikt, ka džemperis ar kapuci, jeb hudijs, par savu valkātāju var pateikt visu vai neko – gan masu kultūras noliegumu, gan vēlēšanos pasagāt sevi no ārpasaules un saplūst ar cilvēku pūli, vienlaikus paliekot anonīmam.

Apģērbu dizaineri iesaka hudiju nesāt ar sportiska tipa biksēm vai džinsiem. Pie tam džinsi var būt īsi vai gari, pieguloši vai brīva krituma. Hudijus var nēsāt ar īsiem vai gariem svārkiem un pat ar kleitu. Vienkrāsas hudiju var uzvilkt un kleitas dodoties ikdienas darīšanās un vēlāk novilkt, lai vakarā lieliski izskatītos kādā pasākumā. Principā valkājot hudiju ir jāņem vērā, ka zem hudija jāvelk plānāks apģērba gabals, bet virs hudija var vilkt ko apjomīgāku. Kāds neierastāks hudija valkāšanas veids varētu būt tot pavelkot zem žaketes, šādā gadījumā žaketeigan ir jābūt „oversize” izmērā. Šādi hudiju var nēsāt gan vīrieši, gan sievietes.

Mūsdienās hudijus nēsā pat ofisos, kuros nav noteikts stingrs dress kods. Šādos gadījumos ieteicams būtu izvēlēties tumši zilu, zaļu vai pelēku krāsu. Tādā veidā var gan izskatīties stilīgi, vienlaicīgi arī nezaudējot komfortu. Aksesuārus ieteicams izvēlēties lielākus un masīvākus, tas atiecas uz rokas pulksteņiem un apaviem.

Izvēloties „savu” hudiju ir jāņem vērā sava auguma īpatnības. „Bumbiera” tipa auguma īpašniekiem ir jāizvēlas saīsināta piegriezuma hudijs, „taisnstūra” figūras īpašnieki nēsā „oversize” modeli, „smilšu pulksteņa” tipa auguma īpašnieki var nēsāt piegulošu modeli vai arī nēsāt hudiju saliktu biksēs vai svārkos.

Tātad apkopojot visu iepriekšminēto, neatkarīgi ko jūs iegādāsieties – džemperi, puloveru vai hudiju, jūs nodrošināsiet sevi un savus mīļos ar ar komfortu un siltumu, kas mums visiem ir īpaši nepieciešams un noderīgs garajos un aukstajos ziemas mēnešos.