Attīstošās bērnu mēbeles un spēles

Mums vecākiem bērni, tā ir visa pasaule. Mēs par viņiem rūpējamies no pašiem pirmssākumiem, sniedzam pašu vērtīgāko, vēlam tikai to labāko.
Bērna garīgās un fiziskās attīstības process ir ļoti būtisks un tam tiek pievērsta liela uzmanību, tāpēc ir svarīgi veidot tādu vidi, kas veicina attīstību. Ir pierādīts, ka kokam piemīt tādas īpašības, kas labvēlīgi ietekmē cilvēka pašsajūtu un veselību. Pēc pastaigām mežā mēs jūtamies patīkami uzlādēti, palielinās možuma sajūta, samazinājušās negatīvās emocijas. Kāpēc gan bērniem jau no pirmajiem dzīves gadiem liegt šo iespēju, saņemt tikai to pašu labāko no dabas?

Veikalu plaukti ir pārpildīti ar plastmasa rotaļlietām, bet kā jau mēs visi zinām, plastmasas lietas ļoti ātri nolietojas, saplīst un mums, vecākiem, jādodas pirkt kaut kas jauns vietā. Bet ir risinājums! Iegādāties rotaļlietas un mēbeles, kas ir izgatavotas no koka. Bērni par sliktu labsajūtu aizmirsīs! 

Koka rotaļlietas, lielākoties, tiek veidotas pavisam vienkāršas: kā klucīši, trijstūri, bumbiņas un citas figūras. Tā dodot vaļu bērna iztēlei, liekot bērnam domāt ārpus rāmjiem, būvējot mājas, torņus, cietokšņus vai citādāk rotaļājoties. Jo vienkāršāka rotaļlieta, jo bērnam vieglāk viņu pielietot tāpēc ka, būdami mazi, viņi mēdz daudz iztēloties – kā būtu ja būtu! Nopērkot plastmasas rotaļlietu ar dažādiem efektiem, bērna radošā domāšana atslēdzas, jo manta izdara visu viņa vietā. Nereti var novērot, ka bērnam ātri apnīk tādas rotaļlietas.

Bērnu mēbeles ir drošākas, ja tās ir izgatavotas no koka. Tās ir smagas un līdz ar to stabilas. Vecāku interesēs ir nodrošināt drošu vidi savam bērnam, jo kāpelēt augšā lejā, dzīves pirmajos gados, ir ļoti aktuāli. Ar koka mēbelēm tiks nodrošināta droša vide, vingrināta fiziskā attīstība un bērns būs priecīgs, jo būs varējis piedalīties ikdienas mājas darbos. Ne velti, mūsdienās, aktuālāk paliek iesaistīt bērnu ikdienas mājas darbos, nevis atstāt spēlēties ar rotaļlietu kaudzē, jo mājas darbi mammām ir daudz.

Koka rotaļlietas ir smagākas par plastmasas, tāpēc bērnam ir jāpieliek vairāk spēka, lai tās paceltu un tas attīsta sīko motoriku. Attīstīta sīkā motorika veicina runas attīstību, redzes un kustību atmiņu, domāšanas un uzmanības koncentrēšanas prasmes.

Viena no labākajām īpašībām koka rotaļlietām ir ilgmūžība. Tās netiek nolietotas dažu mēnešu laikā un būs tik pat aizraujošas arī bērniem pēc vairākām paaudzēm. Īpaši noderīgi ir izvēlēties spēles, kas ir interesantas gan lieliem, gan maziem.