Adventes laika vainagi un svečturi

Adventes laiks jeb Ziemassvētku gaidīšanas laiks sākas četras nedēļas pirms Ziemassvētkiem. Šajās četrās nedēļās, ik svētdienu tiek aizdegta svecīte Adventes vainagā.
Adventes laika neatņemama sastāvdaļa ir Adventes vainags un svecītes. Tradicionāli Adventes vainags tiek veidots apļa formā, bet neskatoties uz to, mūsdienās Adventes vainagus veido arī citās formās kā arī no dažādiem materiāliem.

Svarīga nozīme ir svecēm vainagā, tās simbolizē gaismas nākšanu tumšajā laikā. Pirmā aizdegtā svecīte šajā laikā simbolizē cerību. Otrā aicina uz salabšanu, miera izlīgšanu un pestīšanu. Trešā svecīte tiek aizdegta par prieku, un cilvēki tiek aicināti dzīvot pacietībā. Un ceturtā svecīte tiek aizdegta par mīlestību. Tieši šo iemeslu dēļ vainagā jābūt četrām svecītēm.

Sveču liesmiņa ik katra mājās ienes siltumu, mīļumu, mājīgumu, svētku noskaņu, mierīgu atmosfēru, tāpēc šis Ziemassvētku gaidīšanas laiks ir klusuma, miera un pārdomu laiks. Laiks, kas jāpavada vairāk kopā ar saviem mīļajiem un tuvajiem cilvēkiem. Laiks, kad piedot un nožēlot grēkus. Laiks, kad noticēt brīnumiem un gaidīt, kad tas parādīsies, jo Ziemassvētki ir brīnumu laiks.

Baudīsim šo skaisto, brīnumu pilno laiku ģimenes lokā, piedosim viens otram, dzīvosim saticībā un mierā. Un gaidīsim, kad tas Ziemassvētku brīnums parādīsies!

Ja Tev interesē ne tradicionāls Adventes vainags, tad pie mums var atrast skaistu svečturi, kuru var izmantot Adventes vainaga vietā. Ozolkoka pamatne, četri svečturi, rotā smalki latvju raksti.