6 iemesli, kādēļ bērniem ir nepieciešami līdzsvara skrejriteņi

dip dap koka skrejriteņi

Vai vēlaties uzzināt, kādēļ Jūs bērnam vajadzētu iemācīties braukt ar līdzsvara skrejriteni pirms kāpšanas uz velosipēda ar pedāļiem?

Ja Jūs esat maza bērna vecāks, tad Jūs noteikti jau būsiet redzējis citus bērnus pārvietojamies ar līdzsvara skrejriteni, vai vismaz dzirdējuši par tādu esamību. Latvijā līdzsvara skreriteņi bieži vien tiek saukti par Dip Dap riteņiem, pateicoties Latvijas ražotāju izveidotajam zīmolam “Dip Dap”. Šie mazie skrejriteņi bez pedāļiem  ir izkonkurējuši velosipēdus ar palīgritenīšiem un ir ļoti populāra izvēle jauno vecāku vidū, ja viņi vēlās iemācīt saviem bērniem braukt ar velosipēdu.

Pastāstīsim Jums par dažiem iemesliem, kādēļ līdzsvara skrejriteņi ir lieliska izvēle, ja vēlaties savam bērnam iemācīt braukt ar velosipēdu.

  1. Bērnu līdzsvara skrejriteņus ir viegli izmantot

Lai iemācītos braukt ar velosipēdu, ir jāapgūst divas lietas – līdzsvara noturēšana un pedāļu mīšana. Līdzsvara skrejriteņiem nav pedāļu, tādēļ bērniem ir jākoncentrējas tikai uz vienu lietu – līdzsvara noturēšanu. Tas padara mācīšanās procesu daudz vieglāku.

Līdzsvara skrejriteņi kustās uz priekšu bērniem atsperoties ar savām kājām, tāpat notiek arī apstāšanās, pieliekot kājas pie zemes. Braucot ar šo mazo velosipēdu, bērni paši var stūrēt, apgriezties, kas pārvietošanos padara jautru un aizraujošu.

  1. Līdzsvara skrejriteņi attīsta muskuļus un koordināciju

Līdzsvara izjūta nav vienīgā labā lieta, ko Jūsu bērni apgūs, pārvietojoties ar līdzsvara velosipēdu. Šī mazā pārvietošanās līdzekļa uzbūve liek bērniem izmantot viņu roku un kāju kustības, lai virzītos uz priekšu. Tas ne tikai palīdz attīstīt spēku, gan rokās, gan kājās, bet arī uzlabo viņu vispārējo fizisko sagatavotības līmeni, koordināciju un izturību.

  1. Skrejriteņi ir drošāks veids, kā sākt braukt

Parasti līdzsvara skrejriteņu sēdeklis ir daudz zemāks nekā parastajiem velosipēdiem. Ja Jūsu mazais nokritīs vai apgāzīsies, tad tas būs daudz reižu mīkstāks kritiens nekā no parastā riteņa. Papildus tam, ar līdzsvara skrejriteni ir iespējams braukt tikai tik ātri, cik bērns var atsperties, kas nozīmē, ka Jums nebūs jāuztraucās par kritieniem lielā ātrumā.

Kad Jūsu bērns būs iemācījies, kā noturēt līdzsvaru, drīzumā viņš varēs un gribēs sākt braukt ar īsto velosipēdu, un viņam nebūs nepieciešami palīgritenīši.

  1. Līdzsvara skrejriteņi padara sportošanu jautrāku

Braukt ar velosipēdu ir ne tikai jautri, bet tas arī ir lielisks veids, kā likt bērniem kustēties. Bērni, sākot jau no divu gadu vecuma, ar lielāko prieku braukās ar savu līdzsvara skrejriteni, viņi pat ar to gribēs pievienoties ģimenes izbraucienam ar velosipēdiem.

Jo agrāk Jūs iedrošināsiet savus bērnus nodarboties ar fiziskām aktivitātēm, jo lielāka iespēja, ka viņos izveidosies veselīga dzīvesveida ieradumi uz mūžu.

  1. Līdzvara skrejriteņi ir ērti pārvietojami vecākiem

Kompaktais līdzsvara skrejriteņu dizains ļauj tos viegli pārvietot un paņemt līdz gandrīz jebkur. Tie ir pietiekami mazi, lai ietilptu jebkuras mašīnas bagāžniekā un pietiekami viegli, lai aiznestu tos līdz mājām, ja mazais ir pārāk piekusis no braukšanas.

  1. Līdzsvara skrejriteņi ļauj izlaist palīgritenīšus

Ar līdzsvara skrejriteni Jūsu bērns iemācīsies braukt ar velosipēdu pats, Jums nebūs viņam tas jāmāca. Līdzko Jūsu bērns būs iemācījies noturēt līdzsvaru uz sava skrejriteņa, pavisam drīz viņš jau varēs braukt ar īsto velosipēdu bez palīgritenīšiem. Kad viņi apgūst līdzsvara velosipēdus, viņi nevarēs nociesties, kad varēs sākt braukāt kopā ar “lielajiem puikām”!

Dip Dap līdzsvara skrejriteņi: