TOP 5 Iemesli Kādēļ Investēt Ozolkoka Mēbelēs

No ozola saule lēca,
Ozolā norietēja;
No ozola es paņēmu,
Padomiņu mūžiņam.

Mums, Latvijā, ozols ir liela vērtība. Tas ir ne tikai mūsu spēka simbols un iedvesmas devējs, bet arī pārsteidzoši skaists un izturīgs interjera elements.

Apskatīsim 5 iemeslus, kuri noteikti liks Jums apsvērt ozolkoka mēbeļu iegādi.

1. Viegla kopšana

Ozols ir viens no visvieglāk uzturamajiem mēbeļu materiāliem, un tas ir viens no iemesliem, kāpēc tik daudz ozola mēbeļu priekšmetu ir nodoti no paaudzes paaudzē. Vienkārši nobraucot pār virsmu ar mitru drānu un ik pēc pāris mēnešiem ievaskojot vai ieeļļojot, jūs varat saglabāt savu ozola darinājumu svaigu un jaunu ar minimālu piepūli un izdevumiem.

Ja ozols ir bagāts ar zīlēm, tad barga ziema un bagāts nākamais gads. /V. Pilipjonoks, Asūne./

2. Izturība

Augstas kvalitātes ozolkoka mēbeļu izstrādājumi ir izgatavoti, izmantojot atsevišķus ceturtdaļzāģēta ozola izcirtņus. Kaut arī tas padara ozolu par dārgāku galdniecības materiālu, tas arī nodrošina, ka ozola šķiedras paliek visizturīgākajā un pamatīgākajā stāvoklī. Tas ir lieliski piemērots galdiem, krēsliem un atvilktnēm, kas ikdienas dzīvē tiek daudz izmantoti, un varat būt pārliecināts, kaJūsu mēbeles nesāks čīkstēt jau pēc dažām nedēļām.

Ja ozols izplaukst maija mēnesī, tad gaidāma audzelīga un jauka vasara /A. Bērziņa, Aloja./

3. Dažādība

Neitrālās ozola krāsas var būt daudz dažādos toņos, sākot no karameļu krāsas līdz pat tik baltam kā piens, taču tā gaišā apdare nozīmē, ka to var nemanāmi ieveitot plaša spektra interjera stilos un. Ozolkoka priekšmeti lieliski iekļaujas smilškrāsas un zemes toņos, radot mūsdienīgu lauku mājas sajūtu, tomēr vienlaikus nodrošinot kontrastējošu un papildinošu elementu gan drosmīgos, gan minimālistiskos interjera dizainos.

Rudenī vajag nostāties zem ozola, noķert krītošu lapu, pirms tā sasniegusi zemi, un noglabāt lapu somā vai makā, lai nauda nekad nebeigtos. Par lielu veiksmi uzskata, ja ozola lapa uzkrīt nejauši. Tādu lapu ieteicams paglabāt drošā vietā, tā nodrošina veiksmi.

4. Kvalitāte

Ozols ir viens no augstākās kvalitātes materiāliem, ko var izmantot mēbeļu dizainā, un, kaut arī tam ir nedaudz augstāka cenu, izstrādājuma ilgmūžība ievērojami pārsniegs prasīto cenu. Mīkstāku kokmateriālu mēbeles ir lētāk nopirkt, taču tie nodrošinās jums funkcionālu lietošanu tikai 3-5 gadus, turpretim tas pats ozolkoka izstrādājums vidēji kalpos no 20 līdz 40 gadiem. Vai nav lielisks darījums?

Latviešu sakāmvārds vēsta, ka ozols trīs simti gadu aug, trīs simti gadu briest, trīs simti gadu kalst un trīs simti gadu arī kalpos.

 

5. Stils

Ir iemesls, ka ozols ir viens no vecākajiem mēbeļu materiāliem pasaulē, un tas ir tā satriecošais un skaistais izskats un stils. Sākot ar masīvām kārtīgas lauku mājas mēbelēm un beidzot ar izsmalcinātu un karalisku franču kokgriezumu dizainu, ozolkoka mēbeles piešķirs jūsu mājām klasiskas elegances pieplūdumu un pārspēs vienmēr mainīgās interjera tendences, lai padarītu jebkuru telpu mājās greznu un elegantu.

Ja sapnī redz ozolu un liepu pagalmā augot, tad tās mājas saimnieka meitai būs kāzas. /L. Pogule, Gatarta./

Ozola mēbeles vienmēr ir bijusi populāra izvēle, neatkarīgi no tā, vai meklējat greznu ēdamgaldu, vienkāršukafijas galdiņu vai satriecošu bufeti priekšnamam, ozols rada siltu, zemniecisku izskatu, kas nekad neiziet no modes. Ceram, ka šis nelielais rakstiņš pamudinās arī Jūs izvēlēties ozolkoka mēbeles, kas noteikti arī uzlabos Jūsu dzīves kvalitāti!

Kuplis auga ozoliņš
Saules takas maiņā.
Tur Saulīte jostu kāra,
Ik rītiņu uzlēkdama.