Lieliskas vietas Latvijā, kur atpūsties no ikdienas

latvia

Tā kā ceļošana uz citām valstīm pēdējā laikā ir apgrūtināta, tad arvien vairāk cilvēku ceļo pa Latviju. Arī tepat Latvijā ir pietiekami daudz interesantu un aizraujošu vietu, kur doties pelnītā atpūtā no ikdienas stresa un rutīnas.

Dabas takas

Ja esi īsts dabas draugs, un savu brīvo laiku labprāt pavadi svaigā gaisā, tad noteikti zini, ka Latvijā atrodamas vairākas brīnišķīgas dabas takas. Iespējams, ka visās vēl neesi bijis un kāda no tām tev būs jaunums.

Jāņupītes jeb Jānīša dabas taka atrodas netālu no Tukuma. Tur ir skaists mežs un stāvkrasts, kur varēsi vērot dažādu augu sugu daudzveidību. Šī taka ir vairāk kā km gara, un visur ir norādes, kas palīdzēs neapmaldīties.

Ieriķu dzirnavu dabas taka ir piemērota jaukai pastaigai kopā ar visu ģimeni. Varēsi apskatīt gan dzirnavu drupas, gan arī Grūbas ūdenskritumu. Speciāli apmeklētājiem ir izveidoti dažādi dzīvnieku tēli un rūķi no sūnām un citām dabas veltēm.

Viļakas ezerā atrodama sala, kur var doties jaukā pastaigā. Pa laipu no krasta nonāksi uz salas, kurai iespējams apiet visapkārt. Turpat netālu apskatāmas arī Viļakas viduslaiku pilsdrupas.

Atpūta pilsētā

Ja tu dod priekšroku atpūtai pilsētā, nevis staigājot pa dabas takām, tad vari apmeklēt arī Latvijas pilsētas, kurās nekad neesi bijis. Cilvēki bieži vien izvēlas doties atpūtā kādā citā valstī un aizmirst, ka arī Latvijā ir daudz interesantu apskates vietu un objektu.

Smiltene nav milzīga pilsēta, bet tajā ir daudz apskates objektu un skaistu vietu. Viena no vietām, kura Smiltenē noteikti ir jāapmeklē, ir Vecais parks, kas atrodas pašā pilsētas centrā. Tas nav parasts pilsētas parks, kura apskatei veltīsi vien pāris minūšu – tur var apskatīt ūdenskritumu, dīķu kaskādi, tiltiņu, kas šūpojas, promenādi un citus objektus.

Valmiera ir vēl viena jauka pilsēta, kura būs interesanta ikvienam – gan ārzemniekiem, gan vietējiem. Valmiera skaitās kā viena no zaļākajām Latvijas pilsētām, un pašā tās sirdī atrodas Vecpuišu parks – tas cilvēkus piesaista jau ar savu nosaukumu vien.

Arī Koknesē var atrast jauku pilsētas parku, kas izveidots ļoti sen – ap 1900. gadu. Tur var atrast bagātīgu koku daudzveidību. Pērses ūdenskritums ir viens no galvenajiem parka apskates objektiem, neskaitot daudzās skulptūras. Ja esi Koknesē, tad apskati arī Kokneses pilsdrupas un Velna pagrabiņu.

Klintis

Latvijā nekādu augsto kalnu nav, taču tāpat var atrast interesantas klintis. Latvijā ir vairākas klintis, kuras ir vērts apskatīt – Ērgļu, Veczemju, Laņģu, Veczemju. Visas šīs klintis atrodas vai nu jūras vai upju krastos – ideāli, ja tev patīk atpūta pie ūdens.

Kā atrast ko interesantu?

Katra cilvēka izpratne par atpūtu atšķiras, tāpat kā vēlmes. Vienam vairāk patīk aktīvā atpūta, cits vēlas pavadīt laiku kādā viesu mājā pilnīgi neko nedarot. Latvijā ir ļoti daudz vietu, ko apskatīt – ikviens varēs atrast sev ko piemērotu.

Ja nezini, kur vēlies doties, tad vari pajautāt draugiem vai paziņām – iespējams, ka viņi nesen ir atklājuši kādu labu vietu. Vari arī pievienoties dažādām ceļotāju grupām “Facebook” vai kur citur, lai lasītu par citu pieredzi un ieteikumiem.

Ja galīgi nekas neuzrunā, tad vienkārši atver Latvijas karti un izvēlies kādu vietu, kur neesi bijis. Mūsdienās ar Google Maps palīdzību var diezgan ērti izpētīt iespējamos galamērķus un objektus. Protams, vari smelties iedvesmu arī kādā blogā, piemēram, Aizdevums.lv bloga ierakstā – Kur aizbraukt brīvdienās?