Ražots Latvijā: 7 Elementi Gaumīgam Interjeram

Latvijā tiek ražoti daudz gaumīgi un eleganti interjera priekšmeti, par kuriem zin tikai retais. Ja vēlies izcelties draugu un radu lokā ar īpašām, rokām darinātām mēbelēm un interjera priekšmetiem, tad šis raksts ir priekš Tevis.

Apskatīsim septiņus Latvijā ražotus interjera objektus, kuri atsvaidzinās jebkuru mājokli.

1. Šūpuļkrēsls no Hammock Chair

Tieši tāpēc Hammock Chair nolēma piedāvāt cilvēkiem kaut ko, kas palīdzētu uz brīdi apstāties  un atvilkt elpu. Un vai Jūs varētu iedomāties kaut ko vēl ērtāku par šūpuļkrēslu, kas ļauj izbaudīt mājas mieru un klusumu?

Visi Hammock Chair šūpuļkrēsli ir roku darbs un katrs no tiem ir gatavots ar mīlestību un tieši tāpēc katrs krēsls ir ērts, kvalitatīvs un ar labu auru. Izvēlētie materiāli ir tīkami acij un pieskārienam. Visi šķērskoki ir atrasti Latvijas mežos vai pie Baltijas jūras un katrs no tiem ir unikāls un dabas veidots. Katrs šūpuļkrēsls ir darināts pēc pasūtījuma un būs tieši tāds, kādu Jūs to vēlēsieties.

2. Galda plānotājs no Penguin Stories

Gaumīgs un praktisks organiskā stikla galda plānotājs mēnesim ar koka (bērza saplāksnis) pamatni.

Izgatavots no 5 mm bieza organiskā stikla ar UV uzdruku no otras puses, kas neļauj drukai nodrupt un noberzties lietošanas laikā.

Sapņojiet, plānojiet un piedzīvojiet neaizmirstamus savas dzīves stāstus!

3. Gaismekļi no Ole Wood

Ole Wood par sevi:

Esam jauns Latvijas uzņēmums, kuram ir svarīgs ne tikai izstrādājuma izskats, bet arī tā drošums un kvalitāte.

Mūsu gaismeklis sākotnēji tika radīts priekš mums un mūsu bērniem, lai atvieglotu mūsu dzīvi naktīs, radot komfortablus apstākļus vecākiem un bērnam.  Mūsu ģimenes dzīve mainījās, jo naktīs bieži vajadzēja celties. Lai nevajadzētu slēgt istabas apgaismojumu vai izmantot telefona lukturīti, nopirkām naktslampu ar regulējamu apgaismojumu. Kad naktslampas lampiņa izdega, tad nomainot uz citu, nebija iespējams vairs regulēt apgaismojuma intensitāti. Naktslampiņu vajadzēja slēpt aiz nakts aizkara un tas vienalga nedeva vēlamo rezultātu – istaba bija pārāk gaiša. Turklāt šādam gaismeklim bija vēl viens mīnuss – rozete. Es nevarēju viņu novietot, tur, kur pašai gribētos, turklāt arī lampiņa uzkarsa līdz ar to nebija droši to apsegt, lai mazinātu apgaismojumu.

Kad pirmais bērns – meitiņa, paaugās un sāka gulēt viena pati savā istabā, viņai arī bija nepieciešams gaismeklis viņas istabā. Tas kalpoja kā gaismas avots, lasot pasakas pirms miega, savukārt bērnam aizmiegot, tika samazināta gaismas intensitāte, lai gaisma istabā nebūtu spilgta, bet meitiņai pamostoties naktī, nebūtu bail. Turklāt gaismekļa iedegšana kalpo arī kā rituāls pirms gulēt iešanas.

Katrs gaismeklis ir roku darbs. Izgatavojot gaismekli, tajā tiek ieliktas daļiņas no mīlestības, siltuma un enerģijas.

4. Ozolkoka mēbeles no Latvijas Ozols

“Latvijas Ozols” ir masīvkoka mēbeļu ražošanas uzņēmums, kas pamatā izmanto
ozolkoka materiālu. Mēbeles radām ar lielu rūpību, lai tās gan dizainiski, gan
tehniski kalpotu pēc iespējas ilgāk. Katra mēbele ir meistara izlolots roku darbs.

Ieguvumi izvēloties mēbeles no Latvijas Ozols:

  • Noturība – kā materiālu pamatā izmantojam ozolu, kā arī cenšamies radīt
    dizainus, kas iztur laika parbaudījumu.
  • Ilgmūžība – arī pēc daudzu gadu lietošanas, mēbeles ir viegli atjaunojamas, atliek vien noslīpēt un noeļļot, lai mēbele atgūtu savu sākotnējo izskatu.
  • Vienkāršība – neizmantojam atvilkņu vadotnes vai citas papildus sistēmas,
    mēbele savu funkciju lieliski pilda arī bez tām, kā arī nav jauztraucas, ka kaut kas no tā, varētu nolietoties.

Ar mūsu Latvijas Ozols mēbelēm ienes dabu savās mājās!

5. Tamborēti grozi no IkoCrochet

IkoCrochet ir eleganti un praktiski tamborēti grozi, ar kuru palīdzību viegli padarīt savu interjeru mājīgāku. Ir pieejams ļoti plašs krāsu klāsts, kā arī iespējams pasūtīt atbilstošāko izmēru dažādām funkcijām – sākot no maziem groziņiem dažādu sīkumu uzglabāšanai līdz lieliem groziem kārtības nodrošināšanai bērnistabā vai veļas glabāšanai vannasistabā.

Šie groziņi būs arī lielisks risinājums, meklējot dāvanu, kad jāiet ciemos – vienkārši piepildi groziņu ar saņēmēja mīļākajiem saldumiem, un oriģināla dāvana gatava

Visi groziņi ir rūpīgs roku darbs, un tie ir piepildīti ar lielu devu mīlestības un pozitīvu emociju!

6. Lina paklāji no Latvian Eden

Latvian Eden Ir ģimenes uzņēmums, kuru radīja jauns precēts pāris Konstantīns un Svetlana Rogonovi.

Ideja par paklājiņiem radās viņu kāzu dienā. Zīmīgi, ka kāzu diena, kas ir jaunās ģimenes sākums, ir arī paklāju idejas sākums un paklājiņi radās tad, kad radās ģimene. Kā saka pati Svetlana: “Ģimene ir viena lieliska Dieva ideja”. Rogonovu ģimenes lielākā vērtība ir Dievs, tāpēc kāzas viņi uztver nevis vienkārši par laimīgu dienu, bet gan par kaut ko daudz dziļāku. Pirmā ģimene, kas ietvēra sevī Ādamu un Ievu radās Ēdenes dārzā. Tāpēc arī Rogonovu ģimenes kāzu noformējums tika izveidots kā Ēdenes dārzs, kur gatavošanas procesā radās neliels jautājums- Kādu skaistu paklājiņu var likt zem ceļiem brīdī, kad lūgsim? Tā nu arī radās ideja par dabīgiem, Latvijai tuviem paklājiņiem. Kā min paši paklājiņu izveidotāji: ” Ja Ēdenes dārzs būtu bijis Latvijā, tad tā koku lapas noteikti izskatītos šādi… “.

Šodien paklājiņu izmantošanas iespējas ir ļoti dažādas: tas var būt paklājiņš, ko likt pie gultas, tas var būt rotaļu paklājiņš bērniem (ar papildus vērtība – mācīties Latvijas koku nosaukumus), tas var būt paklājiņš pārtināmajam galdiņam, paklājiņš mājas mīļuļiem, piknikam u.c.

Latvian Eden

Lina paklājs Apse

45.00

7. Pulkstenis – tāfele no Dekoru Fabrika

Pulksteņi ļauj katram radoši izpausties un izveidot dizainu, kas ir pieskaņots tieši Tev un Tavam interjeram.

Pulkstenis ir klāts ar tēfeļkrāsu un komplektēts ar krītiņu, lai nav tālu jāmeklē ar ko zīmēt.

Dekoru Fabrika savu darbību uzsāka 2009. gadā. Dekoru fabrikas darbnīca atrodas Rīgā, Babītē. Darbnīcā tiek darināti izstrādājumi un suvenīri dažādiem dzīves gadījumiem.

Lielu daļu Dekoru Fabrikas izstrādājumu var personalizēt, t.i., izgatavot ar pasūtītājam vēlamo uzrakstu vai logo.​

Ar mīlestību radīti dizaina priekšmeti un suvenīri!

Ceram, ka Jums patika šo septiņu Latvijā ražoto produktu un to ražotāju apskats. Vai pamanijāt, ka daudzi Latvijas ražotāji par galveno izejvielu izvēlās Latvijas dabas bagātību – koku? Ceram, ka šis nelielais rakstiņš pamudinās arī Jūs piepildīt savus radošos sapņus un izveidot produktu, kas uzlabos cilvēku dzīves kvalitāti!